Dantel fiskos nasıl yapılır

Dantel fiskos nasıl yapılır öncelikle yapılacak fiskosun ölçüsünün tam olarak belirlenmesi gerekir. Ona göre malzemeler hazırlanır ve örgü için hazır hale gelinir. Danteller genel olarak tığ ile yapılır. Tığın kalınlığı inceliği yapacağınız modelle ilgilidir ve bu modele isterseniz parça parça isterseniz tam olarak ulaşabilirsiniz. Tığların numaraları vardır ve bu numaralar modelin yapısına göre değişir. Nasıl mı?

Yapacağınız model eğer parçalardan oluşuyorsa ve en sonun da birleştiriliyorsa sizinde aynı şekilde yapmanız gerekir ya da bazı modellerde olduğu gibi de direk örtü örülebilir. Tığınızı ve ipinizi bir de öreceğiniz model elinizde olduktan sonra örme işlemine başlayabilirsiniz.

Eğer hiç yapmadıysanız ya da modelden bakarak siz o örgüyü çıkaramayacaksanız yapan kişiden yardım isteyebilir ya da internet aracılığıyla modeli bulup yapabilirsiniz. Dantel fiskos nasıl yapılır sözcüğünü arama motoruna yazdığınızda videolu anlatımlarla karşılaşırsınız ve en beğendiğinizi görerek yapabilirsiniz. Fiskoslar eskilerden beri dantellere maruz kalmıştır ve kadınların da en çok kullandıkları örtülerden olmuştur. Birçok modeli olan dantel fiskos modeli vardır ve hepsinin yapımı da farklı farklı başlar birleşir ve sonucu ortaya çıkar. Fakat siz gördüğünüz dantelin rengini de kendinize göre çevirebilirsiniz.

Genellikle zincirle başlayan bu modellerde tırabzan da kullanılır ve sık zincirlerle birleşim işlemi gerçekleştirilir. Fiskos modeliniz bittikten sonra da en sonunda kenarını istediğiniz şekilde tamamlayabilir ve bitirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir