Dantel yaka nasıl yapılır

Dantel yaka nasıl yapılır, dantel yakalar çok şık ve zarif görünen ve genellikle bayanların aksesuar olarak kullandıkları çeşitli renk ve şekillerde süz eşyalarıdır. Genellikle her kıyafete uyum sağladıklarından dolayı dantel yakalar siyah renkte yapılmaktadır. Sizlere bugün dantel yaka nasıl yapılır hakkında bilgi vermek istiyorum.

Dantel Yaka Yapımında Kullanılan Malzemeler:

  • Dantel
  • Makas
  • Boncuk
  • İğne iplik
  • Kurdele
  • Toplu iğne
  • Ufak takı silindirleri

Yapılışı:

İstediğiniz renkte alacağınız kurdeleyi, uçları birbirine eşitlenecek şekilde katlayınız ve uçlarını üçgen şeklinde eğim vererek kesiniz. Kullanmak istediğiniz dantel parçasını boynunuzu ölçerek, kesiniz ve kestiğiniz parçayı düz bir zemine yerleştiriniz. Kurdelenizin da orta kısmını belirleyerek toplu iğnelerle sabit durmasını sağlayınız. Sabitlediğiniz noktadan kurdelenizi dikiniz.

Hazırladığınız şekilde sadece kurdele ve dantelden oluşan dantel yakanızı kullanabilirsiniz. Ancak daha gösterişli ve şık olmasını istiyorsanız, dantel yakanıza değişik alternatifler de uygulayabilirsiniz. Örneğin dantel yakanızda kullandığınız kurdelenizi daha uzun tutarak, boynunuzun arkasından sarkmasını sağlayabilir ve şık bir askı görüntüsü oluşturabilirsiniz. Ya da istediğiniz renk ve şekillerde boncukları iğne ve iplik yardımıyla dantel yakanıza ekleyerek süsleyebilirsiniz.

Hazırladığınız dantel yaka ile aynı renkte bir ipi kullanarak, tercih ettiğiniz renkteki boncukları ipe diziniz. Dizdiğiniz boncukları iple dikiş atarak dantel yakanızın çevresine uygulayınız. Elinizde olan küçük silindirleri de dantel yakanızın içerisine yerleştiriniz ve bu silindirlerin üzerine de boncuklarınız dikiniz. Boynunuzun sırt bölümüne bakan tarafında yer alan kurdelenizin çevresine de boncuklar dikerek, çok daha şık ve gösterişli bir dantel yakaya sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir