Dantel peçetelik modelleri

Dantel peçetelik modelleri ev dekorasyonunda özellikle son yıllarda hızla artan dantel rüzgarı devam etmekte. Artık sandıklarımızda sakladığımız babaanne ya da anne dantellerini değerlendirerek evimizde otantik bir hava yakalayabilir. Özellikle son ev dekorasyon modasında hakim olan kendin yap projelerini danteller de birleştirince evlerinizde bambaşka havalara sokup, evinizin stilini değiştirebilirsiniz.

Dantel Peçetelik Modelleri Nelerdir:

Dantel peçetelik modelleri el becerisi ve yeteri kadar zamanı olan kişiler hayal güçleri ile de örnek modelleri birleştirerek bambaşka tasarım dantel peçetelikler yapabilirler. Biz bu şekilde dantel peçetelik modellerine örnek verecek olursak; Kare bir alt ve üstüne de iki dikdörtgen parçanın birleşmesi ile oluşan boşlukta peçetelerinizi koyup alabileceğiniz tarzda kare ortası açık bir model yapabilirsiniz. Yada sepet şeklinde örgü bir sap ve örgü altlık ile oluşan örgü peçetelikler örebilirsiniz.

Dantel peçetelik olarak veyahut ta üst kısmını tam ortasını yuvarlak olarak peçete alma yeri koyup geri kalanları bir kuz modelinde örebilirsiniz. Yada tamamen üst kısmını açık bırakıp alt ve yanları örüp. Üst ağız kısmına şerit geçirip ayrı bir şıklı yakalayabilirsiniz. İp olarak beyaz dantel ipi ya da dantel ipi ile birlikte başka renkte bir başka dantel ipinin iki rengini kombine ederek örebilirsiniz.

O kadar çok dantel örgü peçetelik modelleri var ki siz hangi modeli yapmaya karar verdiğinizi karar verin. Zaten gerisi biraz el berisi ve hayal gücü ile birleşince ortaya harika bir şey çıkar. Siz yeter ki isteyin gerisi zaten kendiliğinden sizin emeklerinizin karşılığı olarak ortaya çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir